Hollywood

Amerika >> Los Angeles >> Hollywood

Amerika birleşik devletlerinin los angeles şehrine baglı bir bölgedir. Amerikada ki en ünlü dizi ve filmlerin çekildigi devasal büyük bir şehir. Oscarlı yıldızların yaşadıgı ünlü olmak için yanıp tutuşan insanları etrafa saçıldıgı yerdir. Bazıları içinse yeni bir hayatın başladıgı hayalleriyle yaşadıgı mekan.

 

En büyük yönetme’nin hayat hikayesi

Dünya’nın en büyük yönetmeni lisedeyken ilerde yönetmen olacagını hisseden birisiydi. Hayatı psikoloji ve kişisel başarı kitaplarında yazılabilecek kadar farklı ve başarılı bir hikaye. İsmini tam hatırlamıyorum fakat kahramanımız lisede okulla birlikte hollywood film setlerinde gezerken okul grubundan ayrılarak tek başına gezmeye başlıyor. Akşam eve döndügünde babasının eski cantasını alıp içerisine boş kagıtlarla doldurup 16 yaşında hollywood film setlerine gidiyor. Terk edilmiş bir yönetmen yerini görüyor ve hemen orayı temizleyip bir kagıta kendi ismini yazıyor. Uzun süreler okul çıkışlarında oraya gidiyor boş zamanlarını hep orada geçiriyor ve en sonunda bir tv kanalında dizi yönetmenliği alıyor. Orada kendini biraz kanıtladıktan sonra film işine giriyor. Bir kaç filmden sonra ciddi projeler almaya başlıyor. Bunlar arasında dünyaca bilinen E.T. ve Love Stroy filmlerini yönetiyor. Şu an gelmiş geçmiş dünyanın en iyi 10 filminden 3 ünün yönetmeni ve film otoriteri tarafından dünyanın en iyi yönetmeni ilan ediliyor.

Hollywood bu şekilde yıldızları parlattıgı gibi orada onbinlerce hayalperest insanda ara sokaklarda kayboluyor.

Hollywood Meksika sınırına çok yakındır buradan Meksikaya kaçmanız çok kolaydır. Eğer ABD ‘de suç işlediyseniz saklanabileceginiz en iyi yer olarak gösterilir. O yüzden hem film endüstrisinin başkenti hemde suçluların yol güzargahıdır.

Add comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir