Klasik romantik filmlerin tamamen dışına çıkan bir film. Konusu klasik konular fakat sunuş kalitesiyle işleniş kalitesi hem merak derecesini artırıyor hemde yapılan işin kalitesini. Eleştirmek ve övmek arasındaki o çizgide kesinlikle övgü dolu dizeleri hak ediyor. Filmi izlemediyseniz karşınızda keyifle geçireceğiniz 2 saat olduğu için şanslısınız. Fakat duygusal anlamda eğer bir aşk acısı yaşıyorsanız filmi izlemeyi biraz erteleyebilirsiniz. Filmde ana karakter “Erkek” özellikle erkek izleyicilerin film içerisinde kendilerini bulacakları kuşkusuz. Filmi belgesel mantığıyla aşkın yapısını izler gibi izleyebilirsiniz. Özellikle birlikteliklerin kuruluş, gelişim ve yıkım süreçlerini canlı olarak izleme fırsatı da edinmiş olacaksınızdır. Filmdeki birlikteliğe ciddi anlamda benzeyen aşk hikayelerim olduğu kesin. Fakat film içerisinde ki buhran sizi tamamen saracak ve etkisinden kurtulmanız zor olacaktır.

Kendi alanında konu olarak benzeri bir çok film olsa da sunuş kabiliyetiyle benzersiz. Sadece sunuş kabiliyeti için bile örnek teşkil eden kaliteye sahip. Bir film için belirlemiş olduğum hata sayısı 3 Aşkın 500 Günü filminde bu hata sayısına ulaşmak mümkün olmadı. Esasında filmi izlemeye başladığım ilk dakikalarda gerçekten keyif alacağımı farketmiş ve eleştirisel anlamda izlememeye kararvermiştim. Fakat izlerken bir kaç eksikliği gördüm fakat film içerisindeki karelerden bahsetmeyi pek sevmediğimden ötürü bahsetmeyeyim.

Eleştirmen Değeri : 89

Tahir Dinç

18 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait Türk SEM reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

Add comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir