Dünyanın en fazla dizisi izlenen 2. ülkesi olmamıza rağmen Netflix platformunda maalesef istenilen sayılarda Türk dizisi yok. Dizi maliyetleri bakımından muhtemel anlamda Netflix’in tüm seçenekleri arasında en mantıklısı Türkiye olacaktır. Doğru bir çalışma ile en başarılı yapımları Türkiye üzerinden çıkartabilirler.

Bela Bajaria Netflix’in Kürsel Dizilerden Sorumlu Başkanı. Dizi konusunda dünyanın en fazla izlenen 2. ülkesi olan Türkiye’ye acaba neden yeterli yatırımı yapmıyor? Lütfen bunu irdeleyiniz.

Kanal 7 Artık Katma Değer Vakti

Maalesef Türk Dizileri arasında Kanal 7’nin adından bahsetmek çok zor. Reklam alım derdi olmayan kanal kolaya kaçıyor ve Hint dizilerini veriyor geçiyor. Bu çok yanlış.

Kanal 7 kendi tarzını koruyup Türk dizi sektöründe yep yeni bir soluk getirebilir. Lütfen para harcamaya korkmayınız. Hint dizilerini yayınlayıp reklam alıp, yok arkadaş ülkeyede faydası yok hiç bir şeye faydası yok.

Kolaya kaçan Kanal 7’nin üretmeden yüksek kazançlarda reklam alması çok hoş bir durum değil. Artık zaman üretme ve ülkemize artı değer katma zamanı. Ülkemizde nasıl daha başarılı eğitim olur? Bunun üzerine bir dizi yapın. Ya da nasıl daha iyi bir müslüman olur? Çok mu zor, başaramaz mısınız?

Kanal 7’den daha başarılı yapımlar bekliyorum. Nitekim dünya müslüman nüfusu 1 milyar. Bunlara genel anlamda bir yapım düşünülebilir. Heyecan ve merakla Kanal 7’den başarılı bir dizi projesi ve çalışması bekliyorum. Ama bir dönem çekmiş oldukları başarısız yapımlar gibi değil. İyi bir grup ile anlaşmalı ve ortaya bir sanat koymalılar. O an geldiğinde bizde Kanal 7 ve Beyaz Holding ile ilgili “Ne de güzel dizi yaptılar.” diye bir başlık atar ve bunları paylaşırız.

Tahir Dinç

14 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait bir reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tahir Dinç

14 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait bir reklam ajansını yönetmektedir.

Son Eleştiriler