kidemli-stajyerAmerikan yapımı filmlerde genel olarak en çok sevdiğim husus filmlerin “keyifli” geçiyor olmasıdır. Bu filmde de aynı keyfi yaşadığımızı belirtebilirim. Yönetmen koltuğunda oturan Nancy Meyer‘in yapımlarında ki o aile havası ise filmde tam olarak yansımış gibi duruyor. Fakat; filmi bu kadar değerli kılan senaryo veya yönetmenin başarısı değil Robert De Niro‘nun tam bir emekli rolünü başarıyla oynaması olarak duruyor. Anne Hathaway ise çok fazla yüz mimiklerini kullanması bir noktadan sonra oldukça itici geliyor. Önemli bir firmanın başında yer alan Anne Hathaway daha ciddi bir kimlikte yer alalıydı. Sonuç itibariyle insan pozisyonun getirmiş olduğu kimliğe istemese de bürünür.

Film keyifli bir 2 saat geçirmek isteyenler için belli çizgilerin dışına çıkmadan oldukça güzel bir şekilde ilerliyor. İşin aslı işin içinde Robert De Niro varsa o senaryo oldukça güzeldir diyebiliriz. Çünkü; senaryoyu okumadan kaliteli bir kadronun yer almadığı filmde kendisini görmediğimizi söyleyebiliriz.

[imdb id=”tt2361509″]

Bu Kısımdan Sonrası Spoiler İçerir

Süper Anne filminde senaryoyu yazan Kidemli Stajyer filmde de yönetmen koltuğuna oturan Nancy Meyer’in yapımlarını da hep merakla beklemişimdir. 2-3 yılda bir kaliteli yapıma imza atan yönetmen, bu filmde de kalite bir yapıma imza atmış. Eleştiri yazılarımda çok fazla spoiler vermek istemiyorum. Fakat; burada filmin başlangıcının biraz sıkıcı olduğunu söylemem gerekiyor. Filmin başlamasıyla 10 dakikadan geriye sayım başlar. O ilk 10 dakika içerisinde ortaya “merak edilesi şey” kavramını atmak gerekiyor. Tam olarak burada bu merak kavramını göremiyoruz. Nitekim filmin 15. dakikasından sonra “Başarı / Başarısızlık” denklemi üzerinde bir merak söz konusu oldu.

stajyer2015

Giyim Üzerine Alışveriş Siteleri

2007 – 2008 yılında bir arkadaşımın ortak aradığı bir süreçte gelip bana “Şehir Fırsatı”projesini anlattığını anımsıyorum. Girelim mi bu projeye dediği zaman bana çok mantıklı görünmediğini belirtmiştim. Daha sonralarında “Giyim” üzerine bir çok firma açıldı. Aralarında ciddi markalar ciddi rakamlara ulaştı. Özellikle Sina Bey’in projesi Markafoni.com çok ciddi yerlere ulaştı.

Bu hususta değerli bir kadrosu bulunan Vipdolap.com ise farklı bir yaklaşımla “İkinci El Lüks Giyim” üzerine odaklandı. Daha sonralarında ise projeleri gelişme katedip, “Lüks Giyim” adresi olduğu gibi duruyor. Kıdemli Stajyer filminde gösterilen çalışma ortamlarının benzerleri Türkiye’de de var.

 

Tahir Dinç

18 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait Türk SEM reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

Add comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir