Filme başlamadan önce film afişiyle birlikte oluşan ön yargı sonucunda filmden zevk almayacagımı düşünerek seyre koyuldum. İlk bir kaç dakikası klasik tarzda başlayan filmde bir süre sonra olayları başa sarması ile olay kurgusu oluşmaya ve kurulmaya başlamıştı. Bir süre izlediğim filmde anlamıştım ki film ileri dönemlerde bir zeka belirtisi gösterecek ortaya bir hayat felsefesi atacaktı. Nitekim filmde ki baş kahramanda filmin başında konuşuyor ve kendisinin farklı olduğunu hissettiriyordu.

Nitekim güzel başlayan film uzun bir süre zevk vermediğinide belirtmem gerek. Filmin 5 / 3 ‘lük bir kısmını izlediğimizde B.I.G. ‘nin 3. kez kadın değiştirmesiylede film farklı bir atmosfere girmişti. Artık ileriki dönemlerde 4. kim olacak diye beklemekteydik. Bu kız konusunu abartmaları filmin yazarının şu şekilde düşünmesini aşikar belli etmiş. Ben felsefemi cinsellik içerisinde sunarım der gibi. Filmde Cemil Bey ve Kadir Bey’in noktasal yorumlarıda olaya farklı bir hava katmış ve sonuç olarak ne olacağını düşünmeye başlamıştık.

Fakat başlanğıçta BIG’nin vurulmasını göstermesi sonun ne olduğu hakkında ipuclarıda veriyordu. Bu varsayımla ve filmin gidiş hattıyla sonuç aşikar ortaya çıkmıştı. İşleniş olarak çok hareketli bir filmdi. Bir anda adam ünlü olmuştu ve söylediği hiphop ise çok kötüydü. Hiç bir şekilde bir ritim veya kafiye göremediğim müzik tarzının nasıl oluyorda o kadar capada hakim olduğu ayrı bir konu. Film tavsiye listemde elbette yoktur. Fakat sizlere şunu rahatlıkla söyleyebilirimki hiphop ile ilgileniyorsanız izlemeniz size ayrı bir zevk verecektir.

Eleştirmen Değeri : 100 / 63

Tahir Dinç

18 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait Türk SEM reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

1 comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • benim sorum size belkide saçma gelecek ama yanıtlarsanız sevinirim çünkü bulamıyorum.meltem cumbul.olgun şimşek ve cem özerin rol almış olduğu karışık pizza filminin yabancı versiyonunun adını öğrenmek istemiştim eğer biliyorsanız ve bana bildirirseniz çok sevinirim.eğer sizin vaktiniz yoksa ben nerden öğrenebilirim onu belirtin lütfen.teşekkürederim görüşmek üzere.