Onayla ismindeki film projeme son dönemlerde biraz daha hız verip olay kurgusunu tamamen kurmaya devam ediyorum. Bu süreçte filmdeki en önemli karakterlerden olan “Sevgi” karakteri için aklımdaki ikinci Türk oyuncuda uzun süredir Enise Ütük’tür. Bildiğiniz gibi bir süre önce  Yüsra Geyik’in film karakteri için çok uygun olduğundan bahsetmiştik. Fakat Enise’nin nedense bana siması karakterin psikolojik durumunu daha iyi yansıtıyor.

Fİlm konusunda ki çalışmalarımı Onayla sayfasında genel olarak başlayıp sık sık gelişmeler hakkında kişisel sitemizde ve eleştiri sitemizde yayımlamalara devam ettik. 5 Yıllık süreçte gelişen konu, herhangi bir film konusundan farklı olmaya çalışmış ve hedef olarak bir baş yapıt olmayı amaçlamıştır. Geçen bu 5 yıllık süreçte filmin her saniyesi düşünülmüş ve genel konsepti ile kalemede alınmıştır. Daha fazla uzatmadan yakın zamanda filiz vermeye başlayacağını tahmin ediyoruz. Senaryoyu yine kendim yazmak istememden dolayı, 2011 yazında senaryo kursuna gideceğim.

Enise’nin buruk yüzündeki tebessümü farketmemek elde değildir. Kendisinin genel tarzını klasik bulsamda veya tarzı bir cümle olup ben güzelim ve özelim desede, bakışlarındaki mahcubiyetide görmek zor değildir. Hayat dolu tebessümü sıcak bir şömine havasında olup, sonbaharsız bir ülkenin sahiline bakan yüksek kayalıkları gibidir. Alelacele ilkbahara koşan tarzı, ses tonunda ki bugu ve asla sahile gidemeyen mektup, bu hikaye Enise’nin olmalıydı.

Aslında yüzündeki o buruk yapıyı görmesi gerçekten zordur. Her gülüşün elbette altında bir hüznü yakalayabilir insan bazılarında yakalaması ise gerçekten zordur. Aslında o Reyhan kokan tebessümü, sonbahar tadındaki teni, şefkat lezzetindeki dokunuşlarında bir buguyu görebiliyorum. Filmde ki karakterin kederli tebessümlerine benzer bir eksikliği de kendisinde gördüğüm inancını taşıyorum.

Enise Ütük “Zoraki Koca” filmi ile ünlü olmuş bir oyuncudur. Hayatına dair çok fazla birşey bilmiyorum fakat aklımdaki film senaryosunda oynayabilecek bir kaç oyuncudan birisi olduğunu çok iyi biliyorum.

Tahir Dinç

18 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait Türk SEM reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

3 comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • ÇOK GÜZEL BİR SEÇİM YAPMIŞSSINIZ KENDİSİNİ GEREK DURUŞU İLE GEREK OYUNDA SERGİLEĞİ SICAKLIK İLE ÇOK BEYENİYORUM DİKSİYON YÖNÜNDEN DE SICAK VE NİTELİKLİ BULUYORUM

  • cok güzel cok hoş bi bayan allh yolunu acık etsın 5 6 yıldan berı resmlerıne bakıyorum cok şiriin

  • senin oynadığın filimlerin hepsi çok güzel dahası sen aha güzelsin):)