İndian’a Jones serisini bu zamana kadar hiç izlemedim ilk İndian’a Jones filmini dün izlemek nasip oldu. Oda sanırım 6. bölümüydü filmin başından sonuna kadar neredeyse bir çok sahne sırasında bir çok ileri ki sahneleri tahmin edebildim.  Filme başlar başlamaz adamın yaşlı olmasından dolayı ileri sahnelerde genç birinin hatta saçma bir olayla oglu olabilecegini en başından tahmin ettim. Film ilerledikce alakasız bir oglan çıkıp filmin konusuna girdi o elemanın film olayına girmesiyle oglu olacagını tahminim daha da güçlendi. Bir sahnesinde kötü adamlardan kaçan indiana kütüphaneye girdiginde orada inek bir ögrencinin indianaya soru soracagını tahmin etmiştim. Aynen dedigim gibi orada ki bir oglan indi’ye soru sordu. Olay kurgusu saçmalıktı film klasigin bir adımından bile ilerde degildi sadece görsellik vardı. Konuşmalar yeni indiana’nın yapısı filmin konu örgüsü saçmalık ve saçmalıktı.

Eğer bir bilimkurgu havasında film yapıyorsanız karşıda ki insanları yeterince kandırabilirsiniz fakat unutmamak gerekirki film izleyicileri salak degildir belli bir sınırdan öte kandırmanız imkansızdır. Düşün ki bir ufo iskeleti insanları deli edebilecek kadar kuveetli aslında baya kuvvetli lakin bir yerden bir yere kendi başına gidemiyecek kadar da güçsüz. Bunları görünce biraz filmden soguyor insan. Fakat ileri filmlere dair umut içinde bıraktı beni. Vasat olan film sevdigim bir elemanın ( yeni çoçuk ) izlemişim oldugum bir kaç kaliteli filmden dolayı begeni mi kazanmıştı. O yüzden  yeni filmleri çıkarsa izleyecegim. Ha bu filmi vasat fakat izlenebilir çokta kötü degildir.

Eleştirmen Değeri
Puan : 100 / 71

Tahir Dinç

18 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait Türk SEM reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

Add comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir