Dün akşam izledigim film benim için tam bir fiyaskoydu. Şafak sezerin “Kutsal Damacana” isimli filminden sonra çektigi bu filmi izlemem gerektigini düşündüm ve izlemeye koyuldum. Bu filmi izlememin tek nedeni kutsal damacana filmini begenmiş olmamdı. Şafak sezer’in filmlerinde dinsel konular mizahi acıdan hep ele alınıyor ben sanki bir art niyet güdüyorum bu olaylarda veya kendisi yaşadıgı cografyayı tüm dünya olarak tabir ediyor. Beceriksiz bir komutan misaliyle camur atacak veya tiye alacak şeyler alıyor. Unutulmamalıdır ki kaybedenler komutanlar kazananlar hep askerler olmuştur. Devlet dairelerimizde elbette bazı eksiklikler olabilir fakat Şafak’ın tiye aldıgı kadar da degildir. O tiye alma olayını yapabilirsin fakat devlet dairelerini bir gazino havasına veya kumarhane havasına büründüremezsin. Bu senide aşar izleyicileride aşar. İzleyicileri moron yerine koyman çok erdemli bir haraket olmamış. Filmden zevk almak adına belki bir kaç tane hatanı görmemezlikten gelebiliriz çünkü o filme para vermişiz ve gülmek için gelmişiz. Fakat hatanın sayısı çok ise aynı zamanda tiye aldıgın benim devletimin kurumları ise orada duracaksın.

Kısaca filmi izledim ve hiç hoşuma gitmedi belki bir kaç yerinde gülmüş olabilirim lakin onlarda orjinal ve aşırı komik yerler degildi. Vasatın üstünde olmayan basit ve izleyicileri moron yerine koyan bir filmdi. Fragmanının felan yayınlamaya gerek duymuyorum. İzlemediyseniz boşuna değerli saatlerinizi harcamanıza gerek yok.

Tahir Dinç

18 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait Türk SEM reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

2 comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • filmi seyr etdim ve cok beyendim.Aziz Nesin muhtesem olarak yazdigi bu eser bir yandan insani guldurur bir yandan da dusundurur.gunumuzde boyle eserlere cok deger vermek gerekir.

  • fimde çok garip olaylara yer verilmiş. filmi beğendim ve herkese tavsiye ediyorum.
    paylaşım için teşekkürler.
    iltermutlu