Dünya’nın en büyük iki medeniyeti Osmanlı ve Roma imparatorlugunun devamıyız lakin bir çok alanda oldugu gibi film sektöründe de işin kurnazlıgına kaçıyoruz. Diğer sektörlere girmeden Türk film sektöründe rahatsız oldugum konulara kısaca deginecegim. Geçenlerde antalyada Altın Portakal ödülleri dagıtıldo tamamen fiyasko bir ödül töreni. Bu zamana kadar hiç bir dogru düzgün filmde imzası olmayan bir adam çıkıyor ve törende burada senarist ve yönetmen var lakin oyuncu yok diyor. Hani kendisi biraz oyuncu ve kendi enaniyetini kullanmak için oyunculara laf atacak yani kendisini bir üstad olarak görüyor ve diğer insanları becereksiz bir kovboy. Bunun hakkında ben uzun uzun yazmayı düşünüyorum ileri ki yazılarıma bırakayım. Mustafa hakkında herşey filmini eleştirme kalksam çok fazla hatalara sahip bir film lakin psikoloji filmleri arasında benim hoşuma giden bir kaç filmden birisi aynı zamanda. Sonunu tahmin etmekte zorlanacagınız bu psikoloji filminde Türk senaristler kendilerini biraz yormuşlar sanırım ortaya güzel br senaryo çıkmış. Siz siz olun sakın Kanal D imzalı film almayın cünkü bu zamana kadar hiç güzel bir filmlerini izlemek nasip olmadı. Bu filmi izlerken mahallenizde geçirdigini diyaloglara ve gerçeksi bir yapıda oldugunu göreceksiniz ve aslında psikolojik senaryosundan sonra en güzel yanıda konuşmaları.

Eleştirmen Değeri
Puan : 100 / 76

Tahir Dinç

18 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait Türk SEM reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

1 comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Genelde begenince yorum yaparım ama kendimi tutamadım, bir ödev için araştırma yapıyodum tam olarak neyi eleştirdiğini bilmeyen konudan uzak cok saçma bi 15 satır okuttun bana. saygılar..