Şahan Gökbakar’a ait ilk filmdir. Film de anadolunun klasik erdemlerini edinmiş ve hayli kroca bir yapıda ki birinin tatil yöresinde başından gecenleri anlatan akıcı bir filmdir. film bildiginiz gibi gişe rekorları kırdı kırmasının nedenlerinin başında da bu zamana kadar gelmeyen bir tiplemeden kaynaklanıyor olmasıydı. Aslında recep gibi davranarak insanları güldürmesi hayli kolaydır çünkü gayet çirkin ve kabaca davranan pek fazla film yoktur. Ben filmi izlerken zekice espiri görmeye çalıştım fakat hemen hemen tüm espirilerde espiri odagı cahillik ve kabalık üzerine kuruluydu. Film izlerken gülmek güzeldir evet aslında bir çok kişi film izlerken eglenmek isterler ama bir kaç hatadan daha fazlasını yapamazsınız. Bir hataya izleyiciler birşey demezler aynı şekilde ikinci hatayada birşey demezler ama üçüncü bir hata varsa insanlar olaydan uzaklaşabilirler. Recep ivedik filminde olay kurgusundan çıkması gereken bilyalar ve recep’in kıllı vucuduydu. Normal görünümlü ve normal kabalıkta olup cahillik espirileri artırılsaydı film daha komik olabilirdi.

Eleştirmen Değeri
Yivs : 67 / 100

Recep İvedik Fragmanı

Tahir Dinç

14 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait bir reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

1 comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Bu film için gayet uygun bir yorum olmuş.Kısa ve öz.Tam anlamıyla düşündüklerimi yazmışsınız.
    Şunuda söylemeliyim ki halkımızda tabiki cahil insanlar var ama bu kadar kaba insanların olduğunu düşünmüyorum.Şahan çok abartmış.
    Teşekkürler.

Tahir Dinç

14 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait bir reklam ajansını yönetmektedir.

Son Eleştiriler