Arşivime alıp almama konuusnda kararsız kaldıgım bir filmdi. Aslında bir süredir izledigim en güzel romantik filmlerinden birisiydi. Konusunu kısaca anlatacak olursam film 2 bayan üzerine kurulu. Ünlü arama motoruna giriş yaparak amerikada ki camerın diaz arama yapar. Ev degiştirme ilanı bırakan İngiliterede ki kate winslet’in ilanını bulur ve ilgisini çekip iletişime geçer. Kate Cameron’un evine Cameron da Kate’nin evine yerleşiyor. Sonrası orada başlıyor ilginç gelişmeler ve tatlı bir romantik tatil filmi başlıyor.

Eleştiri

Romantik filmlerde aslında ben bir pirüz olmasını sevmiyorum. İzlerken beni yormasını ve hoş olmayan sahneleri yaşamayı hiç sevmem. Eski Türk filmlerinde hatırlarsanız romantik filmlerde nedense hep igrenç garip ve aşşagılık senaryolar izledik. Tatil filmindede senaristler bir kaç noktayı atlasalar daha hoş olabilirdi. Mesela Kate winsletti yıkılmış bir bayan olarak göstermek için aşırıya kaçmışlar. Cameron’un da aynı derecede bir yıkıklık söz konusu. Jude Law ise gayet klasikti. Aslında arşivime almasamda farketmeyecek bir film. Siz genede romantik film izleyicisi iseniz izlemekten zevk alabilirsiniz.

Eleştirmen Değeri
Puan : 100 / 78

Tatil Fragman ( The Holiday )

Tahir Dinç

18 yıldır film sektöründe çalışmalar yapan Dinç, profesyonel anlamda bir çok çalışmaya imza atmıştır. Günümüzde kendine ait Türk SEM reklam ajansını yönetmektedir.

View all posts

1 comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir